Pozostałe strony
Rss
Główne menu

Wpis z dnia Wrz 3, 2018

Ogólnopolskie Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Ogólnopolskie Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W dniach 31.08 – 02.09.2018 w Licheniu Starym i Koninie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w których wzięła udział nasza drużyna dziewcząt wraz z opiekunami. Możliwość startu w zawodach nasze dziewczęta wywalczyły  rok temu wygrywając zawody wojewódzkie w swojej kategorii. Nasze województwo w kategorii chłopców reprezentowało MDP Steklin. 31 sierpnia w piątek drużyny zameldowały się w Licheniu Starym, gdzie przydzielono nam pensjonat i niezbędne wskazówki na 3 dni zawodów. Zjedliśmy obiad i o godzinie 16 nastąpiła uroczystość Otwarcia Zawodów na Stadionie w Licheniu Starym. Wieczorem przeprowadzono konkurencję musztry. W sobotę po śniadaniu udaliśmy się na stadion do Konina, gdzie odbywały się główne starty w zawodach. Pogoda tego dnia bardzo nam sprzyjała, do tego stopnia, że podczas drugiego startu dziewczęta biegły w krótkich rękawkach. Pierwszy start potraktowaliśmy treningowo, a drugi wykonaliśmy bezbłędnie zarówno w ćwiczeniu bojowym, jak i w sztafecie. Po startach wróciliśmy do Lichenia Starego, gdzie wieczorem odbyły się Prezentacje Województw. Nasza drużyna razem z drużyną chłopców ze Steklina przygotowali układ tanecznym, który okazał się strzałem w 10, ponieważ inne drużyny porwaliśmy również do tańca i zabawy. Reszta wieczoru upłynęła na miłym spędzaniu czasu podczas pikniku strażackim nad jeziorem Licheńskim. Niedziela – ostatni dzień imprezy. O 8:30 odbyła się Msza św. w Sankturarium Matki Bożej Licheńskiej, a następnie o 10:00 nastąpiła ceremonia zakończenia zawodów. Nasza drużyna w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej uplasowała się na  9 miejscu. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować druhenkom z OSP Sitno, które wsparły naszą drużynę podczas startu w zawodach oraz druhnie Małgorzacie Kowalczyk, która była drugim opiekunem na tym wyjeździe.

Drużyna wystartowała w składzie: Grochowska Daria, Straub Ewelina, Białowąs Kinga, Białowąs Julia, Miler Martyna, Strehlau Paulina, Joppek Alicja, Chróśniak Patrycja, Miklasz Julia, Ciszak Wiktoria. Opiekunką była druhna Daria Klimczak. Kierowcami byli druh Wojciech Kowalczyk i Mariusz Mantych. Gościnnie w zawodach uczestniczył również druh Roman Schalau.