Witamy na stronie
Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK
przy Zarządzie Oddziału Miejskiego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bydgoszczy

Najbliższa akcja krwiodastwa

image one

Klub HDK PCK przy ZOM OSP PR w Bydgoszczy zaprasza na akcje w stałych punktach Volex Poland i Nokia w dniu 29 listopada
Wcześniej poraz kolejny postanowiliśmy wesprzeć studentów ich przedsięwzięciu i wsparcia Wampiriady którą organizuje NZS UTP w Bydgoszczy.
Aktualizacja 20.09.2016

Akcja krwiodastwa

image one

Klub HDK PCK przy ZOM OSP PR w Bydgoszczy w dniu 6 lipca zorganizował akcję poboru krwi.
Ambulans RCKiK w Bydgoszczy od godzin porarannych zawitał na parkingu firmy Volex Poland oraz przy Alcatel-Lucent Polska,gdzie oddano 14,85 litra krwi. .
Dziękujemy Wszystkim którzy zgłosili się na akcję, oraz kierownictwu w/w firm za umożliwienie przeprowadzenia akcji.
Specjalne podziękowania dla sympatycznej obsługi ambulansu RCKiK.
Przy akcji pracowali: Renata Borkowska oraz druhowie Ewa Klichowska, Robert Grabowski i Wojciech Kowalczyk.


Aktualizacja 06.07.2016

Wspierliśmy Wampiriade

image one

W maju wspieraliśmy Wampiriade którą zorganizowali studenici z NZS UTP. akcją odbyła się przy ul. Kaliskiego i Bernardyńskiej,


Aktualizacja 31.05.2016

Strażacy OSP wspierają Moto Serce

image one

Wczoraj na bydgoskim Starym Rynku odbyła się zorganizowana przez motocyklistów akcja poboru krwi Moto Serce. Wsparciem akcji i pokazami sprzętu dołączyli się druhowie z OSP Alcatel-Lucent Polska i ZOSP TeleFonika Kable oraz Klub HDK bydgoskich ochotników. Podczas akcji uzbierano 45 litrów drogocennej krwi.


Aktualizacja 24.04.2016

Pierwsza tegoroczna Akcja krwiodastwa

image one

Nasz Klub HDK w dniu 29 lutego zorganizował akcję poboru krwi.
Ambulans RCKiK w Bydgoszczy zawitał na parkingu firmy Volex Poland oraz przy Alcatel-Lucent Polska,gdzie oddano 19,85 litra krwi. .
Dziękujemy Wszystkim którzy zgłosili się na akcję, oraz kierownictwu w/w firm za umożliwienie przeprowadzenia akcji.
Dziękujemy dla sympatycznej obsługi ambulansu RCKiK.
Przy akcji pracowali: druhowie Daria Klimczak, Robert Grabowski i Wojciech Kowalczyk.


Aktualizacja 29.02.2016

Wspieraliśmy Wampiriade

2 grudnia wspieraliśmy Wampiriade którą zorganizowali studenici z NZS UTP. Chętnych nie brakowało, szczegółowych wyników akcji jeszcze nie znamy, ale krwiodawców było "grubo" ponad setkę.
Do zabezpieczenia akcji desygowant został wóz bojowy OSP Alcatel-Lucent Polska z dh Robertem i WojtekiemAktualizacja 02.12.2015

Kolejna akcja za nami

image one

Po raz kolejny zorganizowaliśmy akcje poboru krwi wspólnie z RCKiK Bydgoszcz , Volex Poland oraz Alcatel-Lucent Polska. Tradycyjnie już akcję odbyły się w dwuch miejscach na ul.Podłużnej oraz Pilickiej. Krew oddało 47 osób, łącznie 21,15 litra drogocennej krwi. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy stawili się w celu oddania krwi. Bardzo dziękujemy przesympatycznek ekipie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy Akcję zabezpieczaki Renia, Daria, Robert, Michał i Wojtek
Aktualizacja 30.11.2015Akcja HDK

image one

Zapraszamy na akcje krwiodawstwa.
"Ognisty Ratownik - Gorąca Krew"
30 listopada od godziny 8.00 do 12.00 na ul.Podłużną do firmy Volex i od 13.00 do 16.00 przed zaklad Alcatel-Lucent Polska w Bydgoszczy na ul Pilicką 6 podstawiony zostanie ambulans RCKiK w Bydgoszczy.
Akcję organizuja pracownicy Volex Poland oraz strażacy z OSP Alcatel-Lucent Polska.
Podczas akcji zbierane będą czekolady dla dzieci, oraz w Volex Poland zabawki, gry, książki które zostaną przekazane potrzebujacym dzieciom. Zapraszamy
2 grudnia studenci NZS UTP Bydgoszcz zapraszaja na Wampirjade, oczywiście w ramach współpracy nie zabraknie również naszych druhów.czerwcowe akcje krwiodawstwa

image one

Klub HDK PCK przy Zarządzie Oddziału miejskiego OSP PR w Bydgoszczy w dniu 22 czerwca zorganizował akcję poboru krwi.
Ambulans RCKiK w Bydgoszczy od godzin porarannych zawitał na parkingu firmy Volex Poland,gdzie oddano 15,3 litra krwi. W godzinach popołudniowych przed Alcatel-Lucent Polska 10,1 litra.
Dziękujemy Wszystkim którzy zgłosili się na akcję, oraz kierownictwu w/w firm za umożliwienie przeprowadzenia akcji.
Specjalne podziękowania dla sympatycznej obsługi ambulansu RCKiK.
Przy akcji pracowali: Renata Borkowska oraz druhowie Ewa Klichowska, Robert Grabowski i Wojciech Kowalczyk.Pierwsza tegoroczna akcja krwiodawstwa

image one

Klub HDK PCK przy Zarządzie Oddziału miejskiego OSP PR w Bydgoszczy w dniu 23 marca zorganizował pierwszą tegoroczną akcję poboru krwi. Ambulans RCKiK w Bydgoszczy od godzin pooranych gościła na parkingu firmy Volex Poland, w godzinach popołudniowych przed Alcatel-Lucent Polska.

Łącznie krew oddało 47 osób, co dało 21,15 litra krwi.
Dziękujemy Wszystkim którzy zgłosili się na akcję, oraz kierownictwu w/w firm za umożliwienie przeprowadzenia akcji.
Specjalne podziękowania dla sympatycznej obsługi ambulansu RCKiK.
Przy akcji pracowali: Renata Borkowska oraz druhowie Daria Klimczak, Robert Grabowski i Wojciech Kowalczyk.

Krwiodawcy już dziś zapraszają na kolejną akcję 22 czrewca.


Aktualizacja 23.03.2015

Sukces krwiodawców

image one

Polski Czerwony Krzyż zawiadamia, iż Komisja przy Zarządzie Głównym wyłoniła centralnych zwycięzców ogólnopolskiego Programu Polskiego Czerwonego Krzyża, Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarządu Głównego OSP RP
„Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie – Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”
IX edycji 2014 roku.
Miło mi poinformować, że Klub HDK przy ZM OSP w Bydgoszczy zajoł
I miejsce
w kategorii Najaktywniejsza Jednostka OSP .

Serdecznie gratulujemy.
Aktualizacja 30.01.2015

Życzenia Świąteczne

image one

Boże Narodzenie to cudowny czas.
Wszyscy już czekają na choinki blask.
Na jej świeży zapach i kolorów moc.
Na pierwszą gwiazdkę
i tę cudowną wigilijną noc.
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Życzy Zarząd Klubu HDK
Aktualizacja 24.12.2014

150 litrów na 150 lat OSP w Bydgoszczy

image one

Na początku roku założyliśmy iż postaramy się aby z okazji 150 lecia powstania OSP w Bydgoszczy uzbierać 150 litrów krwi.
Dzięki Wszystkim którzy przybyli na akcję organizowane i współorganizowane przez Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy ZOM OSP Bydgoszcz
w tym roku oddano 192,08 litra krwi, za co bardzo wszystkim DZIĘKUJEMY.

W imieniu potrzebujących krew i Zarządu Klubu bardzo dziękuje, dzięki Państwa krwi uratowano nie jedno życie, niema cenniejszego leku niż ludzka krew, jej nie można zastąpić innymi lekami, preparatami.
Podziękowania kieruje również do tych którzy przyszli i nie mogli oddać krwi, przyszli i chcieli niestety stan zdrowia nie zawsze pozwala oddać krew. Większość z Nas nie zraża się tym i próbuje ponownie i za to wielkie podziękowania.
Dziękuje dyrektorowi panu Janowi Makusak i kierownikowi działu HR (która zawsze mobilizuje do akcji) z Volex Poland, dh prezes Ewe Hejdzie, dh Ewie Ujazdowskie (sile napędowej wszystkich akcji) dh Jerzemu Szarafiniakowi z OSP Alcatel-Lucent Polska za pomoc.
Dziękuje Niezależnemu Zrzeszeniu Studentów UTP w Bydgoszczy za wspólne akcję

Wielkie słowa podziękowania i uznania dla Reni, Moniki, Agi, Ewy, Andrzeja i Roberta, za pomoc przy organizacji akcji.

prezes Klubu dh Wojciech Kowalczyk


Aktualizacja 11.12.2014

Akcje krwiodawstwa

image one

Dziś 11 grudnia 2014 odbyła się ostatnia z zaplanowanych przez Klub Krwiodawców akcja poboru krwi. Ambulans RCKiK z sympatyczną obsługa zawitał w godzinach dopołudniowych do Volex Poland gdzie krew oddało 29 osób (13,05 litra), popołudniu w Alcatel-Lucent Polska gdzie krew oddało 15 osób (6,75 litra). Przy akcji Krwiodawstwa pracowali Renata Borkowska, dh Robert Grabowski, dh Wojciech Kowalczyk Dziękujemy Wszystkim którzy przybyli na akcję i podzielili się drogocenną krwią. Serdeczne podziękowania dla pracowników RCKiK Bydgoszcz za sympatyczną i bardzo miłą obsługę, oraz dla dyrekcji firm Volex Poland i Alcatel-Lucent Polska za umożliwienie zorganizowania akcji


Aktualizacja 11.12.2014

Wsparcie "Wampirjady" na UTP

image one

25 listopada 2014 na bydgostki uniwersytecie UTP odbyła się wiosenna edycja "Wampirjady", byliśmy jednym ze współorganizatorów akcji. Podczas którek RCKiK zebrało 63 litry krwi. Dziękujemy krwiodawcą i gratulacje dla organizatorów.
Zebrana krew zasili akcę 150 litrów krwi na 150 lecie powstania straży pożarnej w Bydgoszczy


Aktualizacja 25.11.2014

Uroczystość w RCKIK Bydgoszcz

image one

22.11.2014 r. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy odbyła się uroczystość
z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Z Naszego Klubu zaproszenia otrzymali dh Robert Grabowski i dh Wojciech Kowalczyk.
Obaj druhowie otrzymali kryształowe serca, jako podziękowanie dla osób zajmujących się organizacją akcji krwiodawstwa.
Z rąk dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pana mgr Paweła Wojtylak wyróżnienia otrzymali:

Pan Dawid Ciemski – działający na terenie Oddziału Terenowego we Włocławku, organizator akcji poboru krwi „Krew z Kowala żyć pozwala” od 2011 r
Pan Robert Grabowski oraz pan Wojciech Kowalczyk- strażacy OSP z miasta Bydgoszczy, organizatorzy akcji poboru krwi w zakładach pracy w Bydgoszczy Alcatel-Lucent oraz Volex od 2006 r.
Pan Andrzej Krygier - Prezes Klubu HDK –PCK Strażak w Rogowie, od ponad 30 lat propaguje honorowe krwiodawstwo i organizuje akcje poboru krwi w swoim regionie.
Pan Andrzej Kubiak - Radny Powiatu Bydgoskiego, organizator akcji „Szlakiem ośmiu kropli nadziei” od 2011 r.. W tym roku była to już 50 jubileuszowa akcja.
Pan Tadeusz Małecki - działający na terenie Oddziału Terenowego w Inowrocławiu, od 20 lat organizuje akcje poboru krwi w Kruszwicy.
Pan Krzysztof Misiewicz – działa na terenie Oddziału Terenowego w Grudziądzu, ratownik medyczny, organizator akcji ”Dar serca służb mundurowych” w Grudziądzu.
Ksiądz Ryszard Pruczkowski – proboszcz Parafii Bożego Ciała w Bydgoszczy, który od 2002 roku organizuje akcję krwiodawstwa po hasłem: „Podaruj choremu kropelkę życia”.
Pan Jan Sikorki – Były krwiodawca, od 2009 roku organizuje akcje poboru krwi w Osięcinach.
Pan Andrzej Wiśniewski - działający na terenie Oddziału Terenowego w Brodnicy, nauczyciel, nadal aktywny krwiodawca, który propaguje honorowe krwiodawstwo wśród młodzieży szkolnej od 2004 roku.


Akcja krwiodawstwa w Alcatel-Lucent Polska

image one

11 września odbyła się koleją akcję krwiodawstwa w firmie Alcatel-Lucent Polska w Bydgoszczy
Po raz kolejny pracownicy firm niepozostali obojetni na potrzeby oddawania krwi i wspólnie odali 11,25 litra krwi- DZIĘKUJEMY


Akcja krwiodawstwa w Volex Poland

image one

16 czerwca Klub HDK oraz druhowie z OSP Alcatel-Lucent Polska wspólnie z RCKiK w Bydgoszczy zorganizowali akcję krwiodawstwa na terenie firmy Volex. Krew oddało 28 osób co dało 12,6 litra drogocennej krwi.
Łącznie w tym roku podczas wspólnych akcji zebraliśmy 112,7 litra krwi.
Dziękujemy za udział w Naszych akcjach poboru krwiAktualizacja 16.06.2014

Akcja krwiodawstwa w Alcatel-Lucent Polska

image one

Wczoraj tj. 12 czerwca przeprowadziliśmy koleją akcję poboru krwi w firmie Alcatel-Lucent Polska w Bydgoszczy

Na akcję stawiło się ponad 30 dawców, krew oddało 25 osób, co dało 11,25 litra krwi
Dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy na następne akcję organizowane przez Naszych druhów z klubu HDK
Najbliższa akcja już 16 czerwca w Volex Poland. ZapraszamyAktualizacja 13.06.2014

Wsparcie "Wampirjady" na UTP

image one

28 maja 2014 na bydgostki uniwersytecie UTP odbyła się wiosenna edycja "Wampirjady", byliśmy jednym ze współorganizatorów akcji. Podczas którek krew oddało 143 osób, RCKiK zebrało 63,45 litra krwi. Dziękujemy krwiodawcą i gratulacje dla organizatorów.
Zebrana krew zasili akcę 150 litrów krwi na 150 lecie powstania straży pożarnej w Bydgoszczy


Aktualizacja 28.05.03.2014

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

image one

W dniu 29 marca 2014 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.
Podczas zebrania prezes klubu przedstawił podsumowanie kadencji klubu i propozycje planu na następne lata.
Wybrano nowy zarząd klubu, prezesem ponownie został wybrany Wojciech Kowalczyk,
Sekretarzem Andrzej Rogalski
Członkami Zarządu Renata Borkowska, Marcin Lustig oraz Robert Grabowski
Dziękujemy Komendantowi Miejskiemu PSP w Bydgoszczy za umożliwienie przeprowadzenia zebrania w pomieszczeniach komendy.
Aktualizacja 30.03.2014

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

image one

W dniu 29 marca 2014 o godz.11.00 w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul.Gen.J.H.Dąbrowskiego 4 w Bydgoszcz odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Klubu
Zapraszamy Wszystkich członków klubu i gościAktualizacja 18.03.2014

Akcja HDK

image one

Dziś odbyła się akcja krwiodawstwa w Volex Poland i Alcatel-Lucent Polska, podczas akcji krew oddało 55 osób i wzbogaciliśmy "lodówki" o 24,5 litra drogocennej krwi. Dziękujemy Wszystkim którzy przybyli na akcję i za ten ceny dar. Następna akcja w Alcatel-Lucent Polska 12 czerwca i Volex poland 16 czerwca, już dziś ZAPRASZAMY

Akcja wspierana jest przez PCK BydgoszczAktualizacja 10.03.2014

Grudniowa akcja HDK

image one

Dziś wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictawa w Bydgoszczy i OSP Alcatel-Lucent Polska w Bydgoszczy przeprowadzililiśmy akcję krwiodawstwa. Na akcję w Volex Poland i Alcatel-Lucent Polska stawiło sie przeszło 50 osób, wzbogaciliśmy RCKiK o 20,25 litra krwii.
Dziękujemy wszystkim którzy zechcieli wspomóc chorych ludzi w niezastąpiony lek, jakim jest krew.
Przy akcji pracowali w Volex Poland: Renata Borkowska, Andrzej Rogalski oraz dh Robert Grabowski i dh Wojciech Kowalczyk
W Alcatel-Lucent Polska dh Robert Grabowski i dh Wojciech Kowalczyk

Akcja wspierana jest przez PCK BydgoszczAkcja HDK

image one

Zapraszamy na ostanią w tym roku akcje krwiodawstwa.
"Ognisty Ratownik - Gorąca Krew"
9 grudnia od godziny 8.00 do 12.00 na ul.Podłużną do firmy Volex i od 13.00 do 16.00 przed zaklad Alcatel-Lucent Polska w Bydgoszczy na ul Pilicką 6 podstawiony zostanie ambulans RCKiK w Bydgoszczy.
Akcję organizuja pracownicy Volex Poland oraz strażacy z OSP Alcatel-Lucent Polska.
Podczas akcji zbierane będą czekolady dla dzieci, oraz w Volex Poland zabawki, gry, książki które zostaną przekazane potrzebujacym dzieciom. Zapraszamy
Akcja wspierana jest przez PCK BydgoszczAkcja HDK

image oneimage oneimage one

Dziś członkowie klubu krwioadwców Renata Borkowska, Andrzej Rogalski,Robert Grabowski i Wojciech Kowalczyk zorganizowali pierwsza w tym roku akcje krwiodawstwa.
"Ognisty Ratownik - Gorąca Krew"
W godzinach rannych ambulans RCKiK z Bydgoszczy zawitał do firmy Volex Poland a w godzinach południowych do Alcatel-Lucent Polska. Krew oddało 63 osób, RCKiK wzbogaciło się o 28,55 litra krwi. Dziękujemy Wszystkim którzy stawili się aby oddać krew.
Akcji patronował Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZM OSP RP

Akcja wspierana jest przez PCK BydgoszczZapraszamy

image oneimage oneimage one

Zapraszamy akcję krwiodawstwa
"Ognisty Ratownik-Goraca Krew"
4 marca od godziny 8.00 do 12.00 na ul.Podłużną do firmy Volex i od 13.00 do 16.00 przed zaklad Alcatel-Lucent Polska w Bydgoszczy na ul Pilicką 6 podstawiony zostanie ambulans RCKiK w Bydgoszczy.
akcję organizuja pracownicy Volex Poland oraz strażacy z OSP Alcatel-Lucent Polska.
Akcja wspierana jest przez PCK BydgoszczSukces klubu

image one


W dniu 22 lutego 2013 przedstawiciele Klubu Krwiodawców PCK przy Zarządzie Miejskim OSP RP w Bydgoszczy, dh Wojciech Kowalczyk i dh Robert Grabowski gościli w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie. Powodem wizyty była uroczystość ,podsumowania VII edycji Programu ?Strażacy w honorowym Krwiodawstwie Ognisty Ratownik - Gorąca Krew. Organizatorami Programu są , Państwowa Straż Pożarna, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Polski Czerwony Krzyż. Bydgoski klub ochotników zajął trzecie miejsce w kategorii Najaktywniejsza Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.
Druhowie Robert i Wojtek odebrali z rąk Komendanta Głównego PSP gen.brygadiera Wiesława Leśniakiewicza i Wiceprezes Zarządu Głównego OSP RP dh Teresy Tiszbirek dyplomy i okazałą maskotę.

W siedmioletniego funkcjonowania programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" łącznie uzbierano 34.896 litrów krwi. Władze Klub HDK PCK przy ZM OSP RP dziękują Zarządowi Miejskiemu OSP RP w Bydgoszczy i Zarządowi Okręgowemu PCK w Bydgoszczy za pomoc w organizacji wyjazdu.

dodano:22.02.2013Wyróżnienie klubu

image one


W dniu dzisiejszym podczas obchodów dni krwiodawstaw otrzymaliśmy puchar i dyplom za zajęcie III miejsca wśród Klubów HDK zrzeszonych przy PCK Bydgoszcz

To dzięki Pańtwa poświęceniu możemy pochwalić się tym wyróżnieniem, DZIĘKUJEMY
dodano:03.12.2012Akcja HDK

image oneimage oneimage one

Dziś druhowie z OSP Alcatel-Lucent Polska zorganizowali ostatnią z tegorocznych akcji krwiodawstwa.
Akcja rozpoczeła się o godzinie 8.00,ambulans RCKiK z Bydgoszczy zawitał do firmy Volex Poland,a w godzinach popołudniowych do Alcatel-Lucent Polska. Krew oddało 67 osób, co dało 30,15 litra krwi. Dziękujemy Wszystkim którzy stawili się aby oddać krew, cieszy my się bardzo że na Nasze akcję przychodzi stała już grupa krwiodawców i co akcje pozyskujemy nowych. Akcji patronował Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZM OSP RP W tym roku w akcjach organizowanych przez klub uzbieraliśmy 97,2 litra krwi, w całaj działalności klubu około 500 litrów.
Akcja wspierana jest przez PCK Bydgoszcz oraz Urząd Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiegoAkcja krwiodawstwa w Unilever Polska

image oneimage one

31 sierpnia druhowie z ZOSP Unilever Polska zorganizowali akcje krwiodawstwa. Ambulans RCKiK w Bydgoszczy zaparkował przed zakładem Unilever przy ul. Kraszewskiego. Przy sporych brakach krwi, na apel druhów odpowiedziało ponad 45 krwiodawców, udało się pozyskać 20,25 litra cennej krwi. Gratulujemy organizatora akcji i krwiodawcą za podzieleniem się drogocennym lekiem jaką jest krew.
dodano:04.09.2012

Zapraszamy na akcje krwiodawstawa do Unilever Polska

image one

Druhny i druhowie z ZOSP Unilever Polska w Bydgoszczy Zapraszająwszystkich chętnych na kolejną już akcję krwiodawstwa. Akcja odbedzie sie 31 sierpnia, na parkingu przed zakładem Unilever przy ul.Kraszewskiego w Bydgoszczy .
dodano:15.08.2012

Akcja HDK

image oneimage oneimage one

Dziś druhowie Monika Grzechowiak, Magda Muszyńska oraz Robert Grabowski i Wojciech Kowalczyk zorganizowali druga w tym roku akcje krwiodawstwa.
"Zdrowy krwiodawca pinie poszukiwany"
W godzinach rannych ambulans RCKiK z Bydgoszczy zawitał do firmy Volex Poland a w godzinach popołudniowych do Alcatel-Lucent Polska. Krew oddało 56 osób, RCKiK wzbogaciło się o 25,2 litra krwi. Dziękujemy Wszystkim którzy stawili się aby oddać krew, cieszy my się bardzo że na Nasze akcję przychodzi stała już grupa krwiodawców i co akcje pozyskujemy nowych. Akcji patronował Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZM OSP RP Kolejna akcja tym razem organizowana przez druhów z Unilever Polska 31 sierpnia, zapraszamy
Akcja wspierana jest przez PCK Bydgoszcz oraz Urząd Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiegoZapraszamy

image oneimage oneimage one

W związku ze zbliżajacymi się wakacjami i zwiększonym zapotrzebowaniem na krew zapraszamy akcję krwiodawstwa
"Zdrowy krwiodawca pinie poszukiwany"
18 czerwca od godziny 8.00 do 12.00 na ul.Podłużną do firmy Volex i od 13.00 do 16.00 przed zaklad Alcatel-Lucent Polska w Bydgoszczy na ul Pilicką 6 podstawiony zostanie ambulans RCKiK w Bydgoszczy.
akcję organizuja pracownicy Volex Poland oraz strażacy z OSP Alcatel-Lucent Polska.
Akcja wspierana jest przez PCK Bydgoszcz oraz Urząd Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiegoWesołych Świąt

image one

Wielu radosnych chwil na Święta Wielkanocne serdecznych spotkań rodzinnych i smacznego jajka szczerze życzy Zarząd KlubuPierwsza tegoroczna akcja za nami

image oneimage oneimage one

12 marca odbyła się pierwsza akcja krwiodawstwa.

Wraz z ekipą RCKiK w Bydgoszczy gościliśmy w Volex Poland i Alcatel-Lucent Polska. Tym razem na krew oddały 48 osoby, co dało 21,6 litra krwi.

.

Dziękujemy Wszystkim za wsparcie naszych akcji i za serce okazane potrzebującym.

Zapraszamy

image oneimage oneimage one

Na kolejna akcję zapraszamy 12 marca od godziny 8.00 do 12.00 na ul.Podłużną do firmy Volex i od 13.00 do 16.00 przed zaklad Alcatel-Lucent Polska w Bydgoszczy na ul Pilicką 6. akcję organizuja pracownicy Volex Poland oraz strażacy z OSP Alcatel-Lucent Polska.Kolejna akcja krwiodawstwa

image oneimage oneimage one

W dniu dzisiejszym druhowie z OSP Alcatel-Lucent Polska zorganizowali kolejną już akcje krwiodawstwa, której patronem był Klub HDK przy Zarządzie Miejskim OSP RP w Bydgoszczy.

Wraz z ekipą RCKiK w Bydgoszczy gościli w Volex Poland i Alcatel-Lucent Polska. Tym razem na krew oddały 53 osoby, co dało 23,85 litra krwi.

Ten rok dla klubu zakończył się bardzo dobrym wynikiem zebranej krwi, łącznie podczas wszystkich tegorocznych akcji uzbierano 116,7 litrów krwi.

Dziękujemy Wszystkim za wsparcie naszych akcji i za serce okazane potrzebującym.

Brązowy Krzyż Zasługi dla Jędrzeja Krolla

image one

W dniu dzisiejszym Kujawsko-Pomorski oddział PCK zorganizował uroczystość z okazji dni honorowego krwiodawstwa. Podczas uroczystości z rąk wojewody Kujawsko-Pomorskiego p. Ewy Mes, Brązowy Krzyż Zasługi oraz Zasłużony dla Zdrowia Narodu odebrał dh Jędrzej Kroll członek zarządu Naszego klubu. Jędrzej jest głównym inicjatorem powstania klubu i organizatorem akcji w firmie Unilever Polska. W uroczystości Zarząd Oddziału Miejskiego OSP RP w Bydgoszczy reprezentował prezes ZOM OSP dh Leszek Szmyt, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Miejskim OSP RP w Bydgoszczy dh Wojciech Kowalczyk.
Jędrzej w imieniu Wszystkich członków i sympatyków klubu GRATULUJEMY.

12 grudnia kolejna akcja krwiodawstwa

image oneimage oneimage one

Na kolejna już 5 w tym roku akcję zapraszamy 12 grudnia od godziny 8.00 do 12.30 na ul.Podłużną do firmy Volex i od 13.00 do 16.30 przed zaklad Alcatel-Lucent Polska w Bydgoszczy na ul Pilicką 6. akcję organizuja pracownicy Volex Poland oraz strażacy z OSP Alcatel-Lucent Polska.

Podczas akcji zbierane bedą zabawki dla dzieci z rodzin ubogich pozostajacych pod opieka PCK w Bydgoszczy
Zapraszamy!!

XX akcje krwiodawstwa za nami

image oneimage one

30 wrzesnia druhowie z ZOSP Unilever Polska zorganizowali akcje krwiodawstwa. Na zaproszenie druhów odpowiedziało wielu pracowników bydgoskiego Unilevera, krew oddało 36 osób, lacznie uzbierano 16,2 litra krwi.
Dziękujemy za organizację akcji i za chęć uczestnictwa w szczytnym przedsięwzięciu.
Podziękowania kierujemy do kierownictawa zakladu Unilever za umożliwienie organizacji akcji.

Na następną akcje zapraszamy już 12 grudnia do Volex Poland oraz Alcatel-Lucent Polska.


aktualizacja:02.10.2011

XIX akcja krwiodawstwa

image oneimage one

Dziś odbyła 19 akcja w dziejach działalności Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Miejskim Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Bydgoszczy której gospodarzami byli druhowie z OSP Alcatel-Lucent Polska. Na apel strażaków o oddawanie krwi, krew oddało 28 krwiodawców, RCKiK wzbogaciło się o 12,6 litra krwi.


Na 20 akcję krwiodawstwa organizowaną przez bydgoskich strażaków ochotników zapraszajmy 30 września w godzinach 12.00-17.00 na parking przed zakładem Unilever Polska przy ul.Kraszewskiego w Bydgoszczy, akcje organizuja druhowie z ZOSP Unilever.Dotychczas podczas akcji organizowanych przez strażaków ochotników oddano ponad 375 litrów krwi. Dziękujemy Wszystkim którzy wspierają tą drogocenna inicjatywę i poświęcają chwile, aby wspomóc potrzebujących.


aktualizacja:12.09.2011

Kolejne akcje krwiodawstwa

image oneimage one image one

Już dziś zapraszamy Państwa na kolejne akcje krwiodawstwa.
30 września zapraszają druhowie z ZOSP Unilever na parking przed zakładem Unilever Polska w Bydgoszczy przy ul. Kraszewskiego.

Wcześniej 12 wrzesnia na prośbę pracowników Alcatel-Lucent Polska w Bydgoszczy odbędzie się dodatkowa akcja krwiodawstwa przy ul. Pilickiej.

Cieszymy się bardzo że Nasze akcje cieszą się dużo popularnością i dzięki Państwa krwi uda się pomóc wielu chorym ludzią.


aktualizacja:21.07.2011

28,8 litra krwi w akcji krwiodawstwa

image oneimage one image one

Dziś odbyła się druga w tym roku akcja krwiodawstwa organizowana przez Klub Honorowych Krwiodawców oraz druhów z OSP Alcatel-Lucent. Tradycyjnie akcja cieszyła się dużą popularnością w Volex Poland i w Alcatel-Lucent. Łącznie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wzbogaciło zapas drogocennej krwi o 28,8 litra. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim którzy stawili się do ambulansu krwiodawstwa oraz obsłudze ambulansu, za symapatyczą atmosferę. Dziękujemy również dyrekcji i kierownikom z Volex Poland i Alcatel-Lucent Polska za przychylność w organizowaniu akcji krwiodawstwa. Nad akcja czuwali druhna Monika Grzechowiak oraz druhowie Robert Grabowski, Bartosz Masiełajć i Wojciech Kowalczyk.
Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwali w Volex Poland: Renata Borkowska i Wojciech Kowalczyk.

aktualizacja:10.06.2011

Zapraszamy na kolejną akcje krwiodawstawa

image oneimage one image one

Zapraszamy na akcję krwiodawstwa w dniu 10 czerwca, ambulans RCKiK gościć będzie na terenach firm Volex Poland i Alcatel-Lucent Polska.
Akcje rozpoczynamy o godzinie 8.30 na ul.Podłużnej - Volex Poland i od godziny 13.30 przy portierni Alcatel-Lucent przy ul.Pilickiej 6 w Bydgoszczy.
DZIĘKUJEMY DyrekcjI Volex Poland oraz Alcatel-Lucent Polska za umożliwienie organizacji akcji.

Akcj organizują druhowie z OSP Alcatel-Lucent Polska.
Zapraszamy chętnych do udziału w akcji.


Państwa krew pomoze uratować komuś zycie !!!
aktualizacja:02.06.2011

Rekordowa akcja krwiodawstwa, zebraliśmy 35,2 litra krwi od 80 krwiodawców

image oneimage one image one

Dziś odbyła się kolejna już akcja krwiodawstwa organizowana przez druhów z OSP Alcatel-Lucent Polska, pod patronatem Naszego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy ZM OSP RP w Bydgoszczy.
Tradycyjnie akcja rozpoczęła się na terenie firmy Volex Poland, gdzie sympatyczna ekipa RCKiK w bardzo szybkim tempie pobrała 18,1 litra krwi od 42 pracowników Voleksu.
Następnie ekipa RCKiK w Bydgoszczy przeniosła się przed portiernie Alcatel-Lucent Polska, tu krwi uzbierano 17,1 litra od 38 osób.
Krew oddawali pracownicy Alcatel-Lucent, z firm działających na terenie przy ul.Pilickiej 6,studenci UTP oraz bardzo silna ekipa z Teleplan Polska Sp. z o.o z która umówiliśmy się na następna akcję w czerwcu.
Dziękujemy Wszystkim którzy wsparli akcje swoją krwią i czasem który oświecili.
Państwa krew została przeznaczona na ratowanie życia dwójki ciężko chorych dzieci i dwóch osób dorosłych oczekujących na zabiegi operacyjne.
Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwali w Volex Poland: Renata Borkowska i Wojciech Kowalczyk.
W Alcatel-Lucent: dh Danuta Różyńska, dh Tadeusz Kryszak, dh Robert Grabowski, dh Bartek Masiełajć oraz dh Wojciech Kowalczyk.
Dziękujemy również dh Ewie Ujazdowskiej, dh Piotrowi Sobalkowskiemu i dh Maciejowi Tylohowi, za pomoc w przygotowaniu akcji.
Następna akcja krwiodawstwa już 10 czerwca ,
ZAPRASZAMY
aktualizacja:11.03.2011

Zapraszamy na kolejną akcje krwiodawstawa

image oneimage one image one

Zapraszamy na akcję krwiodawstwa która odbedzie się 11 marca, poraz kolejny dzięki uprzejmości dyrekcji Volex Poland i Alcatel-Lucent Polska, ambulans RCKiK gościć będzie na terenach tych firm.
Akcje zaczynamy o godzinie 8.30 na ul.Podłużnej - Volex Poland i nastepnie od godziny 13.30 przy portierni Alcatel-Lucent przy ul.Pilickiej 6 w Bydgoszczy.
Chęć udziłu w akcji zapowiedziała liczna grópa pracowników Teleplan Polska Sp. z o.o. która bedzie oddawała krew dla potrzebujacego dziecka. DZIĘKUJEMY
Zapraszamy chętnych do udziału w akcji.
Państwa krew pomoze uratować komuś zycie !!!
aktualizacja:04.03.2011

Życzenia Świąteczne

image one

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku mamy przyjemność złożyć w Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej. Zarząd Klubu Krwiodawców


dodano:22.12.2010

Kolejna akcja krwiodawstwa za nami

image oneimage one image one

Szanowni Państwo, w trakcie dzisiejszej akcji krwiodawstwa zebraliśmy 26,55 litra krwi. Dziękujemy Wszystkim którzy poświęcili swój czas i stawili się na Naszą akcję. Państwa krew wspomoże uratować niejedno ludzkie życie. Dziękujemy dyrekcji Alcatel-Lucent Polska i Volex Poland za umożliwienie zorganizowania akcji oraz ludzką odpowiedzialnym za przygotowanie miejsca postoju ambulansu. Podziękowania kierujemy do obsługi ambulansu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa za sympatyczną obsługę podczas akcji krwiodawstwa Nad akcja czuwali dh Monika Grzechowiak i dh Tomasz Sztyma oraz dh Wojciech Kowalczyk
dodano:03.12.2010

Zapraszamy na kolejną akcje krwiodawstawa

image oneimage one image one

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną już akcję organizowaną przez druhów z OSP Alcatel-Lucent Polska i pracowników firmy Volex Poland.
Akcja rozpoczyna się o godzinie 8.30 do 12.00 na terenie Volex Poland przy ul Podłuznej 11-13 i następnie przy Alcatel-Lucent Polska przy ul Pilickiej 6 w godzinach 13.00 do 16.00.
ZAPRASZAMY
dodano:17.11.2010

Akcja krwiodawstawa w Unilever Polska

image one

W dniu wczorajszym odbyła się akcja krwiodawstwa, zorganizowana przez druhów z ZOSP Unilever, podczas akcji zebrano 6,3 litra krwi, która wspomoże uzupełnić zapasy RCKiK w Bydgoszczy.
Akcją kierował dh Jędrzej Kroll. Dziękujemy obsłudze ambulansu z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa za miłą atmosfere podczas akcji, a dyrekcji Unilever Polska zakład w Bydgoszczy za umożliwienie zorganizowania akcji.
Następna akcja organizowana przez Klub HDK przy ZM OSP Bydgoszcz odbędzie się 3 grudnia przy firmie Volex i Alcatel-Lucent, już dziś wszystkich chętnych zapraszamy.
dodano:19.09.2010

Zapraszamy na akcje krwiodawstawa do Unilever Polska

image one

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną już akcję organizowaną przez druhów z ZOSP Unilever Polska w Bydgoszczy. Akcja rozpoczyna się o godzinie 9.00 i potrwa do 15.00. Miejscem akcji będzie parking przed zakładem Unilever przy ul.Kraszewskiego w Bydgoszczy .
dodano:20.08.2010

Akcja krwiodawstawa

image one

W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna już akcja krwiodawstwa organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Zarządzie Oddziału Miejskiego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bydgoszczy przy współpracy z firmami Volex i Alcatel-Lucent. Na akcje stawiło się dużo chętnych, krew oddało 51 osób co wzbogaciło zapas krwi RCKiK w Bydgoszczy o 22,95 lita krwi. Dziękujemy za udział w akcji wszystkim którzy zechcieli poświęcić czas na przybycie na akcję .
dodano:11.06.2010

Wyróżnienie dla Klubu

image one

28 maja 2010 r podczas obchodów 60 lecia OSP Alcatel-Lucent dyrektor Biura PCK w Bydgoszczy p.Danuta Szukalska i p. Beata Stasiewska wręczyły na ręce Wojciecha Kowalczyka statuetkę i list gratulacyjny za zajęcie drugiego miejsca dla Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Miejskim OSP RP w Bydgoszczy w konkursie „Gorący Strażak Ognista Krew” w 2009 roku. W imieniu prezesa PCK Bydgoszcz p. dyrektor wręczyła również podziękowania dla pracowników firm Alcatel-Lucent Polska, Unilever Polska zakład Bydgoszcz oraz Volex Poland, za udział w akcjach krwiodawstwa. Podziękowania w imieniu pracowników odebrali:
Dyr. Władysław Grott - Alcatel-Lucent
Dh Stanisław Rychlewski - Unilever Polska
Dyr. Jan Makusak - Volex Poland

Zapraszamy na akcję krwiodawstwa

image one

11 czerwca 2010 r zapraszamy na kolejną akcję krwiodawstwa która odbedzię się
od 8.30 do 12.00 w firmie Volex ul.Podłużna 11-13 w Bydgoszcz
od 13 do 16 do Alcatel-Lucent na ul.Pilicką w Bydgoszczy

Wybory zarządu Klubu

image one

W dniu 17 kwietnia 2010 r odbyło się zebranie członków klubu HDK PCK przy Zarządzie Miejskim OSP RP w Bydgoszczy.
Podczas zebrania został wybrany nowy Zarząd Klubu.
Prezesem klubu został wybrany Wojciech Kowalczyk
W skład Zarządu klubu weszli Jędrzej Kroll, Robert Grabowski, Marcin Lustig oraz Andrzej Rogalski. Kadencja Zarządu trwa 4 lata

Zebranie Klubu

image one

W dniu 17 kwietnia 2010 o godz.11.00 w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul.Gen.J.H.Dąbrowskiego 4 w Bydgoszcz odbędzie się zebranie wyborcze Klubu
Zapraszamy