Pozostałe strony
Rss
Główne menu

Wpis z dnia Maj 27, 2018

Finał Bydgoskiego Festiwalu Nauki

Finał Bydgoskiego Festiwalu Nauki

27 maja na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej odbył się finał IX Bydgoskiego Festiwalu Nauki połączony z akcją poboru krwi zorganizowaną przez studentów NZS UTP oraz Klub HDK przy ZOM OSP RP w Bydgoszczy. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych druhów. Dh Michalina Sidrów, Stanisław Kowalewski, Roman Schalau, Miłosz Kalaczyński, Tomasz Kubacki oraz Wojciech Kowalczyk przy bardzo dużej temperaturze zabezpieczali akcję krwiodawstwa, prezentowali wóz strażacki. Zostaliśmy zaopatrzeni przez organizatorów w specjalne naklejki które otrzymywały dzieci na prawidłowe odpowiedzi na pytania związane ze strażą.  

 Największą atrakcją całej imprezy było polewanie wody z linii gaśniczej oraz kurtyna wodna, nie tylko dzieci, lecz również dorośli szukali ochłody przy naszych strażackich prądownicach i kurtynie wodnej.

Na koniec organizatorzy imprezy podziękowali za przybycie i pożegnali się z nami słowami do zobaczenia za rok, przekazując zaproszenie na kolejną edycję Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

Z kronikarskiego obowiązku dodam iż krew oddały 24 osoby.